makaron z pomidorami

W tygodniu gotuję zawsze wieczorem. Przygotowuję obiad dla mnie i Kuby, który wkładam w pudełka i jemy odgrzewany w pracy około 13:00. Z tego też powodu publikacje na moim blogu częściej zdarzać się będą o takich porach, jak dziś.

A dziś… zainspirowały mnie dwukolorowe pomidorki koktajlowe. Danie tworzone na zasadzie zestawień kolorystycznych (też tak czasem macie?). Więc z makaronem ze szpinakiem.

pomidory koktajlowe i ugotowany makaron

Ja ostatnio nie przepadam za mięsem, jakoś zmieniły mi się smaki. Zaproponowałam więc, że K. dostanie grillowany filet z kurczaka w pakiecie. Zdziwiłam się, ale powiedział, że chętnie też zje bez mięsa. Dla mnie super, jeszcze szybszy obiad.

podsmażane pomidorki

Przyznaję, że szybkość przygotowania dania jest dla mnie jedną z najważniejszych rzeczy. Po całym dniu, około 21:00 nie chce mi się spędzać zbyt wiele czasu w kuchni. Skomplikowane dania zostawiam sobie na wolne dni weekendu.

makaron ze szpinakiem

Podsmażyłam więc cebulę z czosnkiem, do tego pomidorki, przyprawy, zioła i duszenie. W tym samym czasie ugotowałam makaron, całe 6 minut! Z zagotowaniem wody jakieś 10. Mieszamy i…

o matko, jakie ostre! Za dużo chili… Nic to, dodałam passaty, wymieszałam, przesmażyłam raz jeszcze i gotowe. Sytuacja opanowana.

Cały obiad gotowy w jakieś 20 minut. Szybko, smacznie, zdrowo i pomidorowo.

makaron z pomidorami

Podsumowanie
recipe image
Data
Średnia ocena
51star1star1star1star1star Based on 2 Review(s)